Dziewczyny rządzą!

W sobotę 20 czerwca kilkuosobowa reprezentacja Przemyskiego Klubu Biegacza wzięła udział w Biegu Wierchami. Na dystansie 30 km pobiegły ( i to jak!) Ania Kapelan i Katarzyna Winiarska, a na dystansie 11 km pobiegła Dominika Cioban. Po ostatnich sukcesach Kasi na Rzeźniczku, nie oczekiwaliśmy mocnego biegu, a tym bardziej zwycięstwa. Kasia jednak zaskoczyła nas wszystkich. Pobiegła i zwyciężyła w kategorii kobiet! Pokonała bardzo mocną zawodniczkę – zwyciężczynię poprzedniej edycji biegu.Sukcesy Kasi nie są przypadkowe. Celowo wybieramy biegi na których może powalczyć z lepszymi (teoretycznie :) ) zawodniczkami. Kasia oprócz ogromnego talentu i predyspozycji potrafi systematycznie i ciężko (wtedy kiedy trzeba)  pracować na treningach. Żona, mama  2 wspaniałych dzieci.Pracuje zawodowo od 7.30 do 15.30. Czasami wstaje o 4 rano żeby wykonać trening. Da się ? Da się.

Tuż za Kasią w dostępie ok. 5 minut przybiegła Ania Kapelan zajmując rewelacyjne 3   miejsce. Ania pomimo setki innych zajęć, pracy zawodowej również ciężko zasuwa na treningach i jest z dnia na dzień coraz mocniejsza. Potwierdza się teza, że w bieganiu ważna jest cierpliwość, systematyczność i cel. Bez stawiania sobie celów, bez zawieszania poprzeczek coraz wyżej ciężko jest wytrwać, a prawie niemożliwe jest podnoszenie swojego poziomu sportowego.

Z kolei Dominika Cioban zadebiutowała na biegach górskich. Dystans 11 km pokonała ” śpiewająco” i zajęła 6 miejsce wśród kobiet. Wydaje się, że ten bardzo udany start nie jest przypadkowy. Dominika regularnie uczestniczy w treningach prowadzonych na stadionie Juwenii przez Tomka Kucharczyka z Szafy Biegacza.Nie tylko uczestniczy, ale podpytuje o trening, a także  startuje na krótkich dystansach (Biegowe Grand Prix). Brawo Dominika!

Kilka miesięcy temu powstał projekt Szafa Biegacza Team. Kilka słów o tym projekcie (żeby wyjaśnić pewne sprawy ;)) : Projekt skierowany jest do biegaczek i biegaczy górskich i ultra. Sklep Szafa Biegacza w ramach tego projektu wspiera sprzętowo i treningowo członków Teamu. Razem staramy się trenować, wspierać podczas ważnych startów.Wymieniamy się doświadczeniami. Nie jesteśmy zamknięci na innych biegaczy i nie zamierzamy robić „konkurencji” dla PKB. Team jest dla ludzi, którzy potrafią stawiać sobie cele, są mocno zmotywowani do jego realizacji, a co za tym idzie chcą trenować i rozwijać się biegowo. Jeżeli Ktoś zechce dołączyć – zapraszamy. Warunki współpracy omawiamy indywidualnie.

Jeszcze raz gratulacje dla dziewczyn! Brawo Kasia! Brawo Ania! Brawo Dominika!

z zenkiem2z zenkiem1mypudło5