I Półmaraton Oleszyce – zimowy bieg po lesie

W ubiegłą niedzielę 9 lutego reprezentacja Przemyskiego Klubu Biegacza wzięła udział w I Półmaratonie Oleszyce. Klub reprezentowało 12 osób.

Najlepszy czas uzyskał Robert Preisner, który po mocno oblodzonej, pagórkowatej trasie ukończył bieg z czasem 1.21.34 zajmując bardzo dobre 4 miejsce. Bardzo dobry bieg zaliczył Mieczysław Jałocha, który z czasem 1.26.11 zajął 6 miejsce. Nieco słabiej wypadł Marek Żuk, który ukończył bieg z czasem 1.27.47 i zajął 9 miejsce.

„Bracia Strażacy”, czyli Daniel Dryniak i Dariusz Kohut w pięknym stylu zajęli 14 i 15 miejsce. Czas na mecie ( biegli treningowo w tempie maratonu ) to 1.29.47.

W biegu uczestniczyli również Jerzy Zajączkowski (1.36.19), ks. Krzysztof Rzepka (1.37.40 ), Sikora Grzegorz (1.41.40), Krzysztof Popławski (1.44.03), Janusz Janzer, który niczym Justyna Kowalczyk walczył do końca z bolesną kontuzją (prosimy o owacje na stojąco ! ),Winiarz Witold, Wacław Czaja.

Wszystkim bez wyjątku należą się duże brawa za udział w tym bardzo nietypowym półmaratonie. Mamy już zastępczą nazwę „Półmaraton na lodzie” .

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie do udziału, a Paniom z biura zawodów za przemiłą i w pełni profesjonalną obsługę.Słowa uznania należą się również za gorącą i bardzo smaczną zupę po biegu. Wszyscy uczestnicy mogli ogrzać się przy ogniskach, upiec kiełbasę i poznać innych biegaczy z naszego regionu.

Dziękujemy i mamy nadzieję że do zobaczenia za rok !