Polar M400 vs. Garmin FR220

Główna FORUM Treningi, porady, sprzęt Buty, odzież, elektronika Polar M400 vs. Garmin FR220

Przeglądają 7 wpisy - 31 przez 37 (z 37 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
    Marek Żuk
    Marek Żuk
    Participant

Tylko w kablu i w zegarku a nie w samym kablu.

Marek , to nie wina kabla ani wejścia.Kablem się synchronizuje. Tylko jak przerzucam do telefonu przez bluetooth to podczas zgrywania wyskakuje po pewnym czasie brak synchronizacji. Nie za każdym razem ale czasami. Tak mnie więcej od 1,5 miesiąca. No i zamiast biegania wgrało mi inny sport. Może to wina aplikacji, jakaś poprawka się pojawiła i od tego czasu szwankuje. Ogólnie zegarek jest OK, polecam!!!

Marek Żuk
    Marek Żuk
    Participant

A to prawda.  Apka nie daje rady.

borys
    Participant

Tez zastanawiam się na kupnem FR220. Mam pytanie: rozumiem, że pokazuje on nieprawidłowy ślad na mapie, ale czy źle zlicza tez dystans? Tzn. przebiegnę faktycznie 7 km a FR220 pokaże , że zrobiłem 8km?  Pytam, bo ślad na mapie dla mnie nie jest aż tak ważny. Ważniejsza jest dla mnie np. mocna bateria. Ale gdyby przekłamywał dystans to było szkoda.  Teraz mam od zeszłego roku FR10. Jestem zadowolony ale chciałem kupić coś lepszego. Biegam tylko w mieście i  w parkach – może GPS nie będzie tak wariował?

Krzysztof Rzepka
    Krzysztof Rzepka
    Keymaster

Biegałem z FR220 ponad rok i pomimo różnych przypadłości z GPS i oprogramowaniem zegarka na początku jego kariery na rynku, co jak co, ale dystanse mierzył bardzo przyzwoicie. Na ogół nieco skracał na zakrętach i zawiłościach trasy, ze względu na zapis smart (co kilka sekund), ale mieścił się zawsze w ogólnie przyjętym marginesie błędu (2-5%). W praktyce oznaczało to mniej więcej do 100 m na 10 km. Często mierzył dokładniej czy wręcz w punkt. No a czasami rysował niestworzone rzeczy po mapie… Choć nawet wówczas odległości liczył sensowne – najwyraźniej Garmin ma jakiś patent na takie sytuacje. Biegam teraz z FR620 i zachowuje się podobnie, przy czym zapisuje co 1 sekundę, więc zgadywania jest nieco mniej i w przypadku gubienia sygnału bohomazy są bliższe prawdy. Niemniej Polary wydają się jednak rysować znacznie lepiej ostatnimi czasy.

Bateria w FR220 bez problemu trzymała mi 8-9 godzin (bez HRM).

superstone
    Participant

Panie Marku, widziałem, że poruszał Pan wątki serwisowe więc chciałem nieco odświeżyć temat i zapytać o gwarancję w Polarze M400 ? Odkupiłem sprzęt od poprzedniego właściciela, mam paragon sprzedaży z opisem, że jest to Polar M400 jednak mam wątpliwości czy jest to oficjalny dystrybutor marki Polar a raczej inny podmiot sprzedający „dalej” ten produkt (lombard itp.), jeśli nie jest to oficjalny partner to co z gwarancją ? W jaki sposób serwis to weryfikuje ? (zegarek bezproblemowo łączy się z moim kontem w serwisie polar po nr seryjnym itp.)

Czy Polary posiadają w zestawie kartę gwarancyjną ? Nie posiadam w zestawie takowej jednak mam sygnały, że nikt jej nie ma ? Sprzęt jest faktycznie nowy i zawartość opakowania się zgadza.

W temacie „słabych” baterii Polar m400, wg strony serwisanta koszt wymiany baterii i testu urządzenia to dla „pulsometrów serii M” kwota 30 zł.

anastazyy
    Participant

No i jak z tych garminem FR220 nadal źle rysuje trasy w lesie lub większych agromeracjach? Powiem szczerze że mi z wyglądu bardziej podchodzi garmin niż polar no ale o gustach się nie dyskutuje. Mam jeszcze pytanie dla posiadaczy jaka jest różnica (lub czy w ogóle jest) między wersją HR a HRM? Widzę że moża kupić taką i taką wiem że to temat opaski ale o co chodzi dokładnie? Z tego co wyczytałem (proszę mnie poprawić jak źle wnioskuje) polar będzie mnie informować po każdym km jakie miałem tempo puls etc ale od początku biegu do tego momentu a nie na tym konktretnym danym km??

Co z tymi problemami  z synchronizacją w polarze? – naprawdę rdzewieją złącza USB??

Przeglądają 7 wpisy - 31 przez 37 (z 37 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Email this to someonePrint this page