Forum – pomoc

Główna FORUM Regulamin forum, pomoc Forum – pomoc

Przeglądają 10 wpisy - 1 przez 10 (z 29 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
    Krzysztof Rzepka
    Krzysztof Rzepka
    Keymaster

W tym miejscu proszę pytać o wszelkie sprawy merytoryczne i techniczne związane z działaniem forum. W miarę czasu i umiejętności będę starał się reagować.

Póki co:

1. Proszę przeczytać Regulamin i go przestrzegać.

2. W sposób szczególny proszę o staranność językową i przestrzeganie podstawowych zasad języka polskiego. Przymykamy oczy na emotikony, które ożywiają i ocieplają tekst, ale postarajmy się pilnować dużych/małych liter, ortografii i interpunkcji.

3. Powinna już działać edycja własnych postów (proszę dać znać, czy tak jest w istocie!), co wiąże się z kolejną prośbą o edytowanie i grupowanie własnych wpisów.

4. Linki wklejamy poprzez zaznaczanie słowa lub fragmentu tekstu, który ma stać się odnośnikiem, co spowoduje podświetlenie się ikonki „Wstaw/edytuj odnośnik (Alt+Shift+A)”. Klikamy na nią i w okienku „Adres URL” wklejamy linka, do którego chcemy odesłać.

5. Na forum działają kody BBCode. Wkrótce przygotuję ich pełną listę i opis.

6. Proszę zakładać tematy w stosownych działach, które staraliśmy się pogrupować w sensowny i przejrzysty sposób. Oczywiście wszelkie sugestie i podpowiedzi w kwestii zindeksowania tematów – mile widziane. Zastrzegamy sobie prawo do przenoszenia tematów do innego działu (zdarzyło się już kilkakrotnie).

Daro
    Participant

Witam,

mam pytanie: jak dodaje się obrazki, fotografie zdjęcia? Kompletnie ta funkcja u mnie nie działa (albo źle to robię :))

Nie mogę też edytować postu.

Z góry dzieki za pomoc.

Krzysztof Rzepka
    Krzysztof Rzepka
    Keymaster

Obie sprawy zbadam do wieczora i dam znać co i jak.

Anonim

Testowe konto techniczne.

Zażółć gęślą jaźń.

1. Test dodawania zdjęć… PASSED.

2. Test edycji własnych wpisów… PASSED.

Krzysztof Rzepka
    Krzysztof Rzepka
    Keymaster

1. Darku, jak widać w powyższym wpisie, który poczyniłem z technicznego konta z identycznymi uprawnieniami jak Twoje i każdego szeregowego członka strony/forum, zdjęcia wkleja się sprawnie i bezproblemowo. Zrobiłeś wszystko dobrze, tylko dałeś link strony internetowej:

http://www.przemysl.pl/turystyka/twierdza_przemysl/plan_twierdzy/

zamiast linku samej grafiki:

http://www.przemysl.pl/pliki_2011/85/mapa_twierdza_przemysl_web2.jpg

który najłatwiej zlokalizować klikając prawym przyciskiem myszy na zdjęciu/grafice i wybierając z menu „Kopiuj adres URL grafiki” albo „Otwórz grafikę w nowej karcie” i wtedy mamy adres zdjęcia w polu adresowym przeglądarki. Zdarza się, że autorzy strony uniemożliwiają bezpośrednie sczytywanie adresów grafik (i innych elementów strony), by uniemożliwić bezprawne kopiowanie. Na niektórych stronach nie działa w ogóle prawy przycisk myszy.

2. Ustawiłem termin edytowania własnych postów przez użytkowników na rok . Powinno wystarczyć… :) Próbowałem kilkakrotnie z powyższego konta, na różnych komputerach, logując się i wylogowując – zawsze działało. Sprawdź, proszę, czy możesz już to robić.

Daro
    Participant

Edytowanie działa świetnie.  Super Dzięki :)

Krzysztof Rzepka
    Krzysztof Rzepka
    Keymaster

UWAGA, możliwe kłopoty z działaniem forum!

Po aktualizacji strony, niektóre jej elementy nie działają jak trzeba (a to ci niespodzianka…).

Powalczę z tym wieczorem.

Proszę zgłaszać w tym miejscu zauważone nieprawidłowości.

AKTUALIZACJA godz. 22.10.

Nie do końca rozumiem jak i dlaczego (inni użytkownicy skryptu też nie…), ale po kilku manewrach forum wydaje się z powrotem działać jak należy. Gdybym się mylił – proszę o cynk. Spróbuję potłumaczyć go trochę i ucywilizować jeszcze bardziej.

PS. Proszę nie umieszczać własnych wpisów jeden pod drugim! To znana zasada na forach, mająca na celu przejrzystość wypowiedzi i niezaśmiecanie forum, a tym samym ułatwiająca czytanie innym.

Używamy przycisku „EDYTUJ”!

Daro
    Participant

Witam,

mam problem z zamieszczeniem postu-ogłoszenia w dziale Kupię/Sprzedam/Zamienię. Chcę założyć nowy wątek (wrzucic ogłoszenie) i po naciśnięciu „WYŚLIJ” post znika.

Anna Kapelan
    Participant

Helo Krzysiek,

od jakiegoś czasu myślę o tym, żeby stworzyć oddzielny temat – coś jak – Kobiece bieganie . Nie wiem czy to chwyci ale Marek nie zrobi testu biustonosza albo damskich szortów i wydaje mi się ,że np. nowe kobietki chętnie będą tam zaglądać a stałe bywalczynie wymieniać opiniami, przemyśleniami itp. nie przejmując się , że robią rozbieganie na poziomie np. 8 min/km albo nie wiedząc, że istnieje coś takiego jak rozbieganie hihihihi.

Jeśli możesz mi taki wątek założyć na forum głównym, to będę molto wdzięczna. Chyba, że uważasz, że to bez sensu.

Marek Żuk
    Marek Żuk
    Participant

Od dawna o tym myślałem, ale nie chciałem żeby mówiono że dyskryminacja :-) popieram jak najbardziej!!!

Przeglądają 10 wpisy - 1 przez 10 (z 29 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.