Tropem Wilczym

W niedzielę, 1 marca 2015 roku, Fundacja Wolność i Demokracja po raz trzeci organizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W imieniu Fundacji zapraszamy na przemyską edycję imprezy do Parku Miejskiego! Dzięki pomocy Urzędu Miejskiego, Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK razem możemy wziąć udział w tym wielkim wydarzeniu.

Od godziny 12:00 do godziny 15:00  odbędzie się bieg na dystansie ok. 11 kilometrów. Start biegu  z bramy Zamku Kazimierzowskiego i dalej w kierunku Parku, wyciągu narciarskiego, Zielonki, lasu i powrót tą samą trasą. Równoległy bieg odbędzie się na terenie Parku Miejskiego na dystansie 1963 metrów, symbolizującym datę śmierci ostatniego z Wyklętych. Każdy uczestnik otrzyma wyjątkową koszulkę z nadrukiem o tematyce biegu oraz piękny medal.

Tego dnia oprócz biegów będą odbywały się inscenizacje  historyczne, projekcja filmu oraz prelekcja, które mają na celu popularyzację wiedzy na temat polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W czasie trwania imprezy prowadzona będzie również zbiórka publiczna na budowę Szkoły z Polskim Językiem Nauczania w Łanowicach (dawne województwo lwowskie) im. płk. Franciszka Niepokólczyckiego (Prezes II Zarządu WiN).

Na miejscu będzie można zjeść ciepły posiłek z kuchni polowej.

Zapraszamy wszystkie instytucje i firmy do udziału w tym pięknym i ważnym wydarzeniu.

Kliknij w baner obok i przyłącz się do projektu!
Oddaj hołd Żołnierzom Wyklętym!

Dodaj komentarz