Warsztaty treningowe

Jeżeli właśnie rozpoczynasz swoją przygodę z bieganiem, planujesz starty i chcesz to robić w sposób bezpieczny i przemyślany lub też jeśli szukasz sposobu jak wejść na wyższy poziom sprawności – mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję.

W niedzielę, 1 grudnia 2013 r., Przemyski Klub Biegacza organizuje warsztaty na temat treningu biegowego. Zajęcia będą dostosowane do różnych poziomów zaawansowania biegaczy i będą prowadzone w formie wykładu z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego, a także w formie treningu na bieżni i na siłowni. Naszym prelegentem i trenerem będzie Krzysztof Janik, zawodnik AZS-AWF Kraków, postać znana doskonale wszystkim czytelnikom portalu bieganie.pl.

Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy w kalendarzu w sekcji „wezmę udział” kliknąć TAK oraz wypełnić na miejscu oświadczenie o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach biegowych. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku, 28 listopada br., do godz 23.00. Prosimy o rozsądne zapisywanie się, odpowiedzialność i konsekwentny udział w zajęciach!

Koszt: członkowie Przemyskiego Klubu Biegacza (ci, którzy złożyli deklarację i opłacą składkę do 28 listopada – nr konta na dole strony lub w zakładce O nas) – 30 zł; pozostali – 60 zł.W cenę wliczone jest wejście na siłownie POSIR.

GODZINA

TEMATYKA ZAJĘĆ MIEJSCE

UWAGI

10.00

Powitanie uczestników, przedstawienie prowadzących zajęcia, przedstawienie tematyki zajęć.

POSIR Przemyśl, ul. Mickiewicza 1 piętro,

Wykład, przewidujemy skromny serwis kawowy ;)

10.15 –12.30

• Umiejętność dobierania prędkości treningowych.
  • przygotowaniach do różnych dystansów
  • Budowanie interwału w treningu do różnych dystansów.
  • Testy wykorzystywane do pomiaru aktualnego poziomu wytrenowania.

wykład

12.30-13.30

Trening interwałowy na stadionie lub w terenie.

stadion

trening

13.30-15.00

Przerwa obiadowa.

;)

We własnym zakresie/może zjemy razem gdzieś w pobliżu ?/

15.00-15.45

Trening sprawności i siły u biegacza

długodystansowego.

wykład

16.00-17.00

Trening obwodowy na siłowni.

siłownia POSIR

trening

17.15

Zakończenie.

POSIR

Nie ma znaczenia, czy jesteś po AWF, biegasz maraton w 2:40 czy też dopiero zaczynasz przygodę z bieganiem i dystans 10 km to dla Ciebie abstrakcja. Przyjdź i naucz się biegać mądrzej, zdrowiej, szybciej i przyjemniej! Serdecznie zapraszamy!