Spotkanie Zarządu PKB

W czwartek, 24 października br., odbyło się spotkanie Zarządu Stowarzyszenia Przemyski Klub Biegacza. Oto relacja z jego przebiegu.

Na wstępie przedstawiłem sprawę rejestracji Stowarzyszenia: dokumenty zostały złożone, czekamy na decyzję z UM.

Pewnie wiele osób wie, że do 31 października 2013 r każdy mieszkaniec Przemyśla, mógł złożyć projekt do Budżetu Obywatelskiego (w 2014 r. jest do rozdysponowania 1 mln zł na różne projekty). Postanowiliśmy złożyć – przez ręce Janusza – projekt na zakup sprzętu do pomiaru czasu na zawodach (biegowych, kolarskich, narciarskich, nordic walking i innych). Dodatkowo w ramach projektu zaproponowaliśmy zakup barierek zabezpieczających (naprawdę krucho z tym w Przemyślu). Koszt całego projektu to ok. 97 tyś zł. Oba projekty są rozpatrywane pod kątem możliwości realizacji przez Miasto. Następnie będziemy głosować na jeden wybrany przez siebie projekt (czyt. zakup sprzętu do pomiaru i barierek). Nasz projekt nazwaliśmy „Przemyska Dycha”. Wniosek poszedł, czekamy na rozpatrzenie i… do głosowania!!!

Będziemy się również starali o dotację z UM na rok 2014.

Sprzęt ten przysłuży się wszystkim mieszkańcom, nie tylko biegaczom. Będziemy całkowicie uniezależnieni od zewnętrznych firm (koszt obsługi zawodów to kilka tysięcy złotych), co z kolei obniży opłaty startowe na zawodach. W przeliczeniu na 1 zawodnika na Przemyskiej Dyszce wyniosło to 10 zł.

Dyskutowaliśmy również o imprezach biegowych, które możemy zrealizować w 2014 r i tak:

  • w tym tygodniu jesteśmy umówieni z potencjalnym sponsorem w sprawie organizacji „Biegu Mikołajkowego” na dystansie 5 km. Trasa w rejonie Galerii Sanowa. Termin: 7 grudnia 2013 r.
  • w ramach WOŚP chcielibyśmy zorganizować bieg „Policz się z cukrzycą”. Bieg maiłby charakter towarzyski, poprowadzony głównymi ulicami lub w rejonie Rynku i ulic Kazimierzowskiej i Franciszkańskiej. Zobaczymy, co uda się nam ustalić. Szczegóły niebawem.
  • w długi weekend majowy planujemy organizację biegu górskiego Rynek – Kopiec Tatarski. Trzeba po prostu wbiec na szczyt. ;)
  • Przemyska Dycha 2014. Już teraz rozpoczynamy przygotowania.

Z innych pomysłów na już:

Szukamy również środków na naszą działalność. Zapraszamy serdecznie sponsorów do współpracy!

Może na początek niewiele, ale nasz Klub składa się z ludzi, którzy pracują, mają rodziny, obowiązki… i chcą trenować! Prosimy o wyrozumiałość. To nasz pierwszy rok!

Pozdrawiam serdecznie,
Marek

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Email this to someonePrint this page